Żelowe podkładki na siedzenie motocykla

Tysiące kilometrów przejechane na motocyklu mogą dać się we znaki, jeśli odpowiednio nie zadbamy o komfort jazdy. Z pewnością podniosą go żelowe nakładki, które umieszczamy na siedzeniu.

Siedzenia większości motocyklów są po prostu twarde i niewygodne. W przypadku miejskiej jazdy dyskomfort nie jest tak odczuwalny jak podczas dłuższych tras, które wręcz wymagają dodatkowych akcesoriów poprawiających wygodę. Należą do nich żelowe podkładki, dzięki którym mamy wrażenie, że siedzisko jest miększe i lepiej dopasowuje się do ciała. Motocyklistom jeżdżącym po kilka godzin często doskwiera ból, jednak przy odpowiednim wyposażeniu pojazdu można go niemal całkowicie wyeliminować.

Żelowe podkładki pomagają również zapobiegać powstawaniu odleżyn, które przy długich trasach mogą dać się we znaki. Dzięki nim ucisk jest równomiernie rozkładany, a krążenie krwi utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Tego typu podkładki to nie wydatek, ale inwestycja w wygodną i bezproblemową jazdę. Docenia je coraz więcej motocyklistów, którzy nie potrafią sobie już wyobrazić jazdy na „gołym” siedzeniu.