Skuter najlepszy do miasta

Skuter to świetny sposób na uniknięcie korków i sprawną jazdę po mieście. Śmiało mogą wsiąść na niego osoby w każdym wieku. Jednak jaki najlepiej sprawdzi się do codziennych miejskich wypraw?

Jednym z parametrów odróżniających skutery jest sposób chłodzenia. Część z nich jest bowiem chłodzona powietrzem, a część cieczą. W przypadku jazdy miejskiej lepiej sprawdzi się ta druga grupa, głównie ze względu na większą stabilność cieplną. Skutery różnią się także pojemnością skokową. Jeśli potrzebujemy pojazdu na niewielkie dystanse w mieście możemy wybrać pojemność 50 ccm. Jeśli zaś chcemy poczuć trochę więcej wiatru we włosach optymalną pojemnością będzie 125 ccm. Najlepiej postawić na średnie koła 12 – calowe, ponieważ mniejsze skutery o kołach 10 – calowych mogą sprawiać problemy podczas przemierzania dziurawych ulic.

Skuter to świetne rozwiązanie do krótkich miejskich wycieczek oraz nieco dłuższych tras. Jest zdecydowanie mniejszym wydatkiem niż samochód, ale zapewnia równie duży komfort. To dobre rozwiązanie dla wszystkich chcących uniknąć stania w korkach.