Najlepsze rękawiczki na motor

Rękawiczki to obowiązkowy element stroju każdego motocyklisty. Jednak ich wybór nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas ich zakupu?

W przypadku rękawic dla motocyklisty bardzo istotne są odpowiednie wzmocnienia. Powinny one znaleźć się w miejscach najbardziej podatnych na uszkodzenia, czyli w nadgarstku, wzdłuż paliczków, na złączeniach kości śródręcza oraz zewnętrznych krawędziach dłoni. Najczęściej stosuje się do tego kilka warstw materiału. Ważny jest także mankiet, którego szerokość powinna być regulowana.

Materiałem, który najczęściej stosuje się do tworzenia rękawic motocyklowych jest skóra. Nie tylko dlatego, że świetnie pasuje do stylu motocyklistów, ale również jest trwała, elastyczna i zapewnia dużą wygodę. Rękawice motocyklowe powinny mieć odpowiednią wyściółkę, która ochroni ręce przed wychłodzeniem i wchłonie pot nieunikniony podczas jazdy. Oczywiście na rynku dostępne są nie tylko rękawice skórzane. W przypadku tych tekstylnych należy szczególną uwagę zwrócić na wykonanie i solidność.