Motocyklem w dłuższą trasę

Motocyklem można jeździć nie tylko na krótkie przejażdżki, ale i w dłuższe oraz bardziej wymagające trasy. Taka jazda różni się jednak nieco od jazdy codziennej. O czym należy wówczas pamiętać?

W długich trasach niezwykle ważna jest kondycja fizyczna. Nawet na dwa tygodnie przed wyjazdem należy odpowiednio przygotować do niego swoje ciało. Najlepiej postawić na ogólnorozwojowe ćwiczenia poprawiające wydolność organizmu. Bardzo istotny jest także ekwipunek, który ze sobą zabierzemy. Konieczne będą ubrania na zmianę, najlepiej wygodne i nie wymagające prasowania. Warto zabrać ze sobą również wygodne buty, w których noga nieco odpocznie, ponieważ obuwie motocyklowe nie jest zbyt komfortowe.

Już podczas wyprawy należy pamiętać o spokojnym stylu jazdy oraz częstych postojach. Wysokoenergetyczne posiłki oraz regularne uzupełnianie płynów to konieczność jeśli chcemy przez kilka godzin sprawnie prowadzić motocykl. Dobrze również zastosować na szybką gimnastykę, która rozluźni zmęczone i „zastane” mięśnie.