Motocykl późną jesienią

Dla wielu motocyklistów przyjście jesieni nie oznacza końca sezonu. Część z nich decyduje się na jazdę nawet w trudnych warunkach pogodowych. O czym pamiętać przygotowując się do przemierzania tras jednośladem, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza?

Tym co doskwiera podczas jazdy w złych warunkach pogodowych jest słaba widoczność. By kierowcy mogli nas zauważyć najlepiej wyposażyć się w elementy odblaskowe. Przed jazdą warto również sprawdzić czystość oświetlenia pojazdu. Innym istotnym aspektem są niskie temperatury, na które trzeba się przygotować. Termoaktywna bielizna, rękawiczki z ciepłą wyściółką oraz dobra osłona szyi i karku to punkty obowiązkowe podczas późnojesiennych wypraw.

Nie tylko ciepło, ale i wygoda są ważne na drodze. Najlepiej ubierać się „na cebulkę”, by gruby strój nie krępował ruchów podczas jazdy. Niskie temperatury mogą przyczynić się do parowania wizjera. Odpowiednia powłoka chroniąca przed parowaniem będzie świetną ochroną na zimniejsze dni, dlatego warto pamiętać o tym już przy wyborze kasku.