Jaki kask na motocykl

Jazda na motocyklu bez kasku może zakończyć się tragicznie i bardzo często tak się kończy. Odpowiednio dobrany kask w wielu przypadkach uratował życie. Jak wybrać najlepszy?

Wybierając kask warto zwrócić uwagę na wyściółkę wewnątrz. Podczas długiej jazdy w kasku każdy się poci, więc powinna być ona wykonana z materiałów antyalergicznych, które nadają się do prania. Należy zwrócić uwagę czy w kasku jest możliwość jej odpięcia. Istotnym elementem budowy kasku jest również szyba. Najlepiej, by była ona wyjmowana, ponieważ wówczas w razie zarysowania łatwo wymienimy ją na nową. Dobrze gdy pokryta jest powłokami chroniącymi przed zarysowaniami i zaparowaniem. Ważna jest także dobra wentylacja kasku, która nie tylko zapewnia wygodę jazdy, ale również chroni szybę przed zaparowaniem.

Dobrze dobrany kask to taki, który ściśle przylega do całej powierzchni głowy. Nie może on się ruszać, ale również nie powinien uwierać. Podczas jazdy ważne jest bowiem zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort. Kaski koniecznie trzeba mierzyć – sam rozmiar nie zawsze jest miarodajny.

testflc1