Jaką kurtkę kupić na motocykl

Jazda na motocyklu wymaga nie tylko odpowiedniego pojazdu, ale również całego ekwipunku w postaci kasku, kurtki czy szeregu innych, ale równie istotnych dodatków. To właśnie wybór idealnej kurtki przysparza niektórym problemu. Jaka najlepiej sprawdzi się u motocyklisty?

Wybierając kurtkę wielu motocyklistów staje przed dylematem: cordura czy skóra. Pomoże go rozwiać kilka parametrów. Jednym z nich jest wentylacja. Jeśli naprawdę zależy nam na wygodzie i dobrym przewiewie powinniśmy zrezygnować z kurtek skórzanych, ponieważ nie pozwalają one na zastosowanie takich mechanizmów jakie obecne są w odzieży tekstylnej. Kolejnym istotnym parametrem jest trwałość. Jeśli chcemy kupić kurtkę na długie lata zdecydowanie lepiej zainwestować w tę wykonaną z prawdziwej skóry. Przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwa dłużej niż cordura.

Oprócz przewiewu i wytrzymałości zwracamy uwagę oczywiście także na wygląd i cenę. W końcu każdy z nas ma inny gust oraz budżet. Najważniejsze, by w kurtce czuć się swobodnie i z chęcią ją zakładać.