Garażowanie motocykla

Garażowanie motocykla jest niezwykle ważne jeśli chcemy utrzymać pojazd w jak najlepszym stanie przez lata użytkowania. Jednak jeszcze przed sezonem zimowym należy odpowiednio przygotować motocykl do garażowania. Jak to zrobić?

Jedna ze szkół mówi o tym, że motocykl wręcz nie wymaga  żadnego specjalnego przygotowania. Po ostatniej jeździe należy wstawić go do garażu i co tydzień uruchamiać oraz przejeżdżać nim chociaż kilkanaście kilometrów. Wówczas nastąpi naładowanie akumulatora oraz podgrzanie silnika.

Istnieją jednak również motocykliści, którzy nie uruchamiają swojego pojazdu co tydzień, ale odpowiednio przygotowują go do postoju w garażu. Według nich motocykl musi być ustawiony na podstawce, dzięki której opony nie stykają się z podłożem i nie odkształcają. Wówczas należy również wyjąć akumulator i co miesiąc go ładować, naciągnąć torebkę na rurę wydechową oraz zatankować do pełna, by w zbiorniku nie było miejsca na parę wodną. Warto także zabezpieczyć chromowane i polerowane elementy, np. używając do tego wazeliny technicznej.