Buty motocyklowe

Strój motocyklisty musi być nie tylko charakterystyczny i stylowy, ale także praktyczny i wygodny. Tyczy się to przede wszystkim butów, które mają zapewnić stopom komfort nawet podczas wielogodzinnych wypraw. Czym kierować się podczas wyboru obuwia? Jak kupić najlepsze?

Jednym z bardziej efektownych typów obuwia motocyklisty są kowbojki. Tego typu buty mogą być krótkie lub sięgać za kostkę. Zwykle mają wąskie cholewki, ostro zakończone czubki i lekko podwyższony obcas. Przemawia za nimi wygoda, która sprawia, że nadają się zazwyczaj do codziennej jazdy, jak i dłuższych tras. Jeśli najczęściej poruszamy się po mieście świetnie sprawdzą się buty miejskie, które wyglądem mogą przypominać sportową wersję kowbojek. Są one wyposażone w protektory na kostkach, piętach i palcach.

Wielbiciele dużych prędkości zwykle stawiają na wysokie sportowe buty umożliwiające wykonywanie ostrych zakrętów i jazdę na torze. W tych butach najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego też uzbrojone są w ochraniacze na palcach, piętach na bokach.